Veselinović: Izlivi mržnje u Vojvodini produkt ponašanja režima i medija koje kontrolišu

U ime Saveza za Srbiju najoštrije osuđujem razbijanje prozora i ispisivanje grafita na zidovima Hrvatskog doma i sedišta Hrvatskog kulturno- prosvetnog društva “Stjepan Radić” u Novom Slankamenu.

Istovremeno osuđujem pojavu većeg broja antisemitskih i neonacističkih grafita u Novom Sadu.

Posebno zabrinjava što se sve ovo dešava u višenacionalnoj Vojvodini koja je uvek bila primer tolerancije, čak i u vremenu kada su pripadnici sadašnjeg režima raspirivali mržnju i strah, pripadnici većinskog naroda i drugi građani su se tome suprostavljali. Činjenica da je Narodna skupština Republike Srbije i televizije sa nacionalnom frekvencijom postali rasadnici netrpeljivosti i nasilja širi netoleranciju i na ostale segmente društva. Za sve je odgovoran sadašnji nedemokratski režim.

Janko Veselinović,

predsednik Pokreta za preokret i ovog meseca predsedavajući Saveza za Srbiju