Stefanović: Opozicija planira da Mekalisteru predstavi realnu sliku o protestima

Opozicija od sastanka sa izvestiocem Evropskog parlamenta za Srbiju Dejvidom Mekalisterom očekuje otvorenu razmenu mišljena na kome će predstaviti realnu sliku protesta, rekao je Borko Stefanović, lider Levice Srbije i jedan od osnivača Saveza za Srbiju.

“Očekujemo otvorenu razmenu mišljenja i predstavljanje realne slike o protestima u Srbiji, razlozima za njihovo održavanje, kao i o potrebi brzog rešavanja problema u našoj državi u domenu bezbednosti, slobode medija i insititucija i slobodnih izbora,”, rekao je Borko Stefanović za Danas.

Stefanović je rekao da će ti razgovori biti prilika da Mekalister dobije pravi uvid, bez propagande, o stanju u Srbiji, i u opredeljenost opozicije da “uvede Srbiju u civilizacijske i demokratske prakse Evrope”.

Jedan od lidera Saveza za Srbiju Dragan Đilas najavio je da će se opozicija sastati sa Mekalisterom i delegacijom Evropskog parlamenta. Ispred Saveza za Srbiju na sastanku će biti on, Nebojša Zelenović i Borko Stefanović.
Vuk Jeremić neće biti na tom sastanku jer je na putu u SAD.