Savez za Dragačevo: Uvešćemo subvencije za stambene kredite

Mirjana Stevanović, druga na listi Savez za Srbiju – Savez za Dragačevo istakla je, u izjavi za medije ispred opštine Lučani, da je podrška rađanju i ostanku mladih u Dragačevu jedna od osnovnih stavki programa njene liste.

“Ove godine se rodilo najmanje beba u prethodnih 100 godina. Alarmantne činjenice nam govore da opština mora da izdvaja veća sredstva za podsticanje nataliteta i pomoć mladim bračnim parovima” – rekla je Stevanović.

Po njenim rečima neophodne su mere poput subvencionisanja stambenih kredita za mlade bračne parove i povećanje naknade sa 30 na 50 hiljada dinara za prvo dete, 70 000 za drugo i 90 000 za treće. “Pored toga mi ćemo uvesti i finansijsku pomoć za vantelesnu oplodnju” – dodala je ona.

Stevanović ističe da je i podrška obrazovanju bitna i da se lista Savez za Srbiju zalaže da se proširi fond za stipendije i iste obezbede za još bar 15 najboljih studenata i srednjoškolaca.