Molba za sastanak sa Makronom poslata 9. jula, to što je nije dobio sigurno nenamerni diplomatski nesporazum

Savez za Srbiju ističe važnost odnosa sa Francuskom. Odnosi naše dve zemlje važniji su i trajniji od bilo koje vlasti.

Uvereni smo da naša pisana molba za sastanak sa francuskim predsednikom koja je predata 9. jula, iz tehničkih razloga nije se našla u posedu Emanuela Makrona i sigurni smo da je u pitanju posledica nenamernog diplomatskog nesporazuma.

Savez za Srbiju će imati mogućnost da najužem timu predsednika Makrona predstavi viđenje realnog stanja u Srbiji, kao i situacije u regionu.

Smatramo i da je Aleksandar Vučić prilikom susreta sa Makronom još jednom zloupotrebio položaj šefa države za svoje stranačke interese, poslovne kombinacije i ličnu promociju.

Prilog: Pisana molba Saveza za Srbiju, poslata 9. jula 2019.