Lutovac: Posmatračka misija OEBS dobrodošla kada se steknu uslovi za slobodne i poštene izbore

Nakon sastanka koji je danas održan sa predstavnicima OEBS, predsednik Demokratske stranke i predsedavajući Saveza za Srbiju dr Zoran Lutovac sumirajući utiske naveo je suštinu predočenog u razgovorima.

“Na sastanku smo predočili stanje izbornih uslova u sva 3 bitna segmenta: medijima, izbornom procesu u užem smislu (pritisci, zloupotreba institucija, funkcionerska kampanja) i u segmentu izborne administracije. Takođe, predali smo predlog nezavisnih stručnjaka za stvaranje elementarnih uslova za slobodne i poštene izbore koji podržavamo i uz koji tražimo efikasne mehanizme da se to sprovede uz rok od najmanje 9 meseci od trenutka postizanja sveobuhvatnog sporazuma za slobodne i poštene izbore.
Takođe, rekli smo da je misija OEBS dobrodošla ali da može imati smisla jedino ako imamo uslove za slobodne i poštene izbore”, poručio je Zoran Lutovac.