Jovanović: Vesiću, gde je nestalo 522 miliona za kišnu kanalizaciju?

Šef odborničke grupe Saveza za Srbiju u Skupštini Beograda Nikola Jovanović pozvao je danas zamenika gradonačelnika Gorana Vesića da odgovori gde je nestalo 522 miliona dinara namenjenih za kišnu kanalizaciju u u ovoj godini u glavnom gradu, koji je „noćas potopljen“.

„Pitam Vesića šta je učinio da spreči posledice obilne kiše, koja svake godine u ovo vreme potopi Beograd i izazove ogromnu štetu koja se može sprečiti? Na kojoj televiziji će i ovog jutra lagati da sve besprekorno funkcioniše, iako je jasno da ništa ne funkcioniše“, upitao je Jovanović, koji je i potpredsednik Narodne stranke.

Jovanović je podsetio da je programom poslovanja Beogradskog vodovoda i kanalizacije, za 2020. godinu predviđeno 522 miliona dinara za Program održavanja kišne kanalizacije, koji finansira Grad Beograd “i koji su očigledno isparili.”