IN MEMORIAM: Preminuo Zlatko Sučić, predsednik Pokreta za bezbednu Srbiju

Zlatko Sučić, predsednik Pokreta za bezbednu Srbiju, članice Konferencije Saveza za Srbiju, preminuo je iznenada u svojoj 54. godini.

Zlatko Sučić je rođen 1965. godine u Beogradu. Završio je elektro tehničku školu “Nikola Tesla”, zatim Vazduhoplovnu akademiju u Vršcu, a potom i fakultet “ITT Technical Institute” u Americi na katedri za kompjuterske nauke. Bio je i predsednik Upravnog odbora naučnog centra “Centar Tesla”, kao i jedan od prvih polaznika i pomagača u osnivanju naučnog centra “Petnica”.

Tokom života bavio se i astronomijom, bio je stručni saradnik na “Narodnoj opservatoriji” na Kalemegdanu, a dugi niz godina je bio i radio amater.
Za sobom je ostavio suprugu i ćerku.

Zlatko Sučić će biti sahranjen u četvrtak, 16. januara, u 13.30 sati na Novom bežanijskom groblju.