Dragan Đilas sastao se sa premijerom Severne Makedonije Zoranom Zaevom

Osnivač Saveza za Srbiju Dragan Đilas posetio je danas Severnu Makedoniju na poziv njenog premijera Zorana Zaeva. Tim povodom, Zaev i Đilas su razgovarali o situaciju u regionu i posebno podvukli važnost napora svih – i vlasti i opozicije – na unapređenju odnosa između dve zemlje i dva prijateljska naroda.

Đilas je premijeru Zaevu čestitao i na postignutom istorijskom sporazumu sa Grčkom, naglasivši da se zasluženo našao među predloženim kandidatima za Nobelovu nagradu za mir, zajedno sa grčkim kolegom Aleksisom Ciprasom. Upoznao ga je i sa aktuelnom situacijom u Srbiji, kao i dvomesečnim građanskim protestima.

Polazeći od toga da dele iste socijaldemokratske vrednosti, Zaev i Đilas su dogovorili saradnju Socijaldemokratskog saveza Makedonije i organizacije koju će Đilas u narednom periodu formirati.