Godinu dana od osnivanja SZS – jedinstvo daje rezultate

Nakon godinu dana postojanja Saveza možemo da kažemo da je to bila velika stvar za demokratiju u Srbiji.

Formiranje SZS je pokazalo da možemo da radimo zajedno za dobrobit građana i da je samo ujedinjenje svih demokratskih snaga put ka promeni nedemokratske vlasti u ovoj zemlji.

Početak rada Saveza podudario se sa protestima u Srbiji, čiji rezultat je potpisivanje Sporazuma sa narodom svih opozicionih političkih organizacija.

Pre godinu dana je ovo bilo nezamislivo, a međunarodne institucije i javnost nisu imali nikakve informacije o stanju u kom se naša zemlja nalazi. Danas imamo izveštaje svih relevantnih međunarodnih organizacija da Srbija nije više slobodna i demokratska zemlja.

Formiranje SZS je pokazalo da je jedinstvo pravi put i jedinstvo cele opozicije ostaće cilj delovanja SZS.